ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αύριο οι μαθητές/τριες θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 8:30 π.μ.. Ο αγιασμός θα τελεστεί στις 9:00 π.μ. και κατόπιν θα τους διανεμηθούν τα βιβλία σε σακούλες. Οι μαθητές δεν χρειάζεται να έχουν μαζί τους τσάντες.

Η χρήση της μάσκας δεν είναι πλέον υποχρεωτική αλλά εφόσον το επιθυμείτε οι μαθητές/τριες μπορούν να την φορούν κατά την διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Σας ενημερώνουμε ότι δεν υποχρεούστε πλέον στην διενέργεια self-test. Στις περιπτώσεις εκείνες που μαθητής/μαθήτρια εμφανίσει συμπτώματα που συνδέονται με τον Covid-19 παρακαλείστε να επικοινωνήσετε άμεσα με το σχολείο.

Για το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου καθώς και για τις προγραμματισμένες συναντήσεις με την διεύθυνση και το καθηγητές/τριες θα ενημερωθείτε με επιστολή μας τις επόμενες ημέρες.

Καλή μας χρονιά!