ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η προσέλευση των μαθητών/τριων για αύριο το πρωί 13/9 έχει οριστεί στις 9:00 π.μ. . Οι μαθητές οφείλουν να έχουν μαζί τους ένα από τα τρία έντυπα που ορίζει ο νόμος 1. πιστοποιητικό εμβολιασμού 2. βεβαίωση νόσησης των τελευταίων 6 μηνών ή 3. βεβαίωση δήλωσης πραγματοποίησης αυτοδιαγνωστικού τεστ ( self test ) με τον κωδικό δήλωσης του στην ειδική πλατφόρμα. Δεν χρειάζεται να έχουν μαζί τους τσάντα καθώς τα βιβλία που θα τους διανεμηθούν βρίσκονται ήδη τοποθετημένα σε σακούλες.

Παρακαλούνται οι γονείς που θα συνοδεύσουν τα παιδιά τους στο σχολείο να μην εισέρθουν στον σχολικό χώρο αύριο το πρωί και ότι έντυπα σας έχουν ζητηθεί να τα φέρουν οι μαθητές/τριες μαζί τους την Τρίτη 14/9 και ώρα 8:15 π.μ. ημέρα και ώρα έναρξης των μαθημάτων.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα καλή χρονιά με υγεία και προκοπή!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Διδυμοτείχου