ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 9-7-2020

Γ’ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-20 ( για εγγραφή στο ΓΕΛ/ΕΠΑΛ )

Οι μαθητές που θα εγγραφούν στο Λύκειο για το σχολικό έτος 2020-21 και δεν έχουν πραγματοποιήσει ήδη την ηλεκτρονική εγγραφή τους καλούνται να το κάνουν από τη Δευτέρα 13 Ιουλίου 2020 και ώρα 8.00 έως και την Τρίτη 14 Ιουλίου 2020 και ώρα 23.59 που θα πραγματοποιηθεί η Β΄ φάση ηλεκτρονικών αιτήσεων  εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής, μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ..

Α’ & Β’ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-20

Οι μαθητές που για το σχολικό έτος 2020-21 θα φοιτήσουν στην Β’ & Γ’ τάξη του γυμνασίου έχουν ήδη εγγραφεί στην νέα τους τάξη και δεν χρειάζεται να κάνουν κάτι πριν την έναρξη των μαθημάτων τον Σεπτέμβρη του 2020.

ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

Οι μαθητές που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στο 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ έχουν εγγραφεί ήδη στην Α’ τάξη σύμφωνα με την κατανομή από τα Δημοτικά Σχολεία που πραγματοποίησε η Δ.Δ.Ε. Έβρου. Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών αυτών καλούνται να προσκομίσουν στο σχολείο ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΙΑΣ και ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ ( από παιδίατρο ή παθολόγο) το αργότερο μέχρι την έναρξη των μαθημάτων στις 7 Σεπτέμβρη 2020. Οι γονείς έχουν τη δυνατότητα να παραλαμβάνουν τα έντυπα αυτά από το σχολείο κάθε Παρασκευή μεταξύ 9:00 π.μ. -13:00 μ.μ. . Τα έτνυπα, μετά την συμπλήρωση τους, μπορούν να αποσταλλούν και ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου: mail@1gym-didym.evr.sch.gr

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΙΑΣ εδώ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ εδώ

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών που αιτούνται μετεγγραφή από και προς το σχολείο μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο 2553022265 την ίδια μέρα και ώρα.

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών με ειδικές μαθησιακές δεξιότητες καλούνται να προσέλθουν στο σχολείο από 1-4 Σεπτέμβρη προσκομίζοντας τα απαραίτητα έγγραφα.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

Καλό καλοκαίρι!