Σύνδεση και λειτουργία του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει δοθεί παράταση για την εγγραφή των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο μέχρι τις 30/3/2020. Παρακαλούμε όσοι γονείς δεν έχουν ήδη πραγματοποιήσει εγγραφή, να το κάνουν τις επόμενες μέρες. Αντιλαμβανόμαστε ότι λόγω υπερφόρτωσης της πλατφόρμας αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο. Παρόλα αυτά θα θέλαμε να φροντίσετε ώστε αυτό να πραγματοποιηθεί μέσα στις επόμενες μέρες, δοκιμάζοντας να εισέλθετε στο σύστημα ώρες που δεν είναι εργάσιμες. Για την εγγραφή χρειάζεστε το ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ του μαθητή, τον ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΤΡΩΟΥ του (θα τον βρείτε στον έλεγχο προόδου) και τα προσωπικά σας στοιχεία (ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ και ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ). Μόλις πραγματοποιήσετε την εγγραφή παρακαλώ στείλτε μας την ηλεκτρονική διεύθυνση του μαθητή ( π.χ. a222222@sch.gr) στο email του σχολείου mail@1gym-didym.evr.sch.gr.

Καθώς για τα γυμνάσια στη συγκεκριμένη στιγμή λειτουργεί μόνο η ασύγχρονη τηλεκπαίδευση τα μαθήματα παρακολουθεί ο μαθητής μόνος του. Στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και στην ηλεκτρονική τάξη ( e-class) έχουν ήδη αναρτηθεί κάποια μαθήματα κάτω από την επωνυμία του σχολείου μας και το υλικό θα εμπλουτίζεται συνεχώς.

Παρακαλούμε να επικοινωνείτε με το σχολείο για οποιοδήποτε πρόβλημα έχετε στο 2553022265.

Να είστε ασφαλείς!

Με εκτίμηση,